czwartek, 13 lipiec 2023 09:01

Dlaczego szklanki nie powinny stać obok siebie luzem w zmywarce? Featured

Written by
Rate this item
(1 Vote)
ChatGPT

     Szklanki są częstym elementem, który stawiamy do zmywarki w celu umycia i uporządkowania naszej zastawy stołowej. Jednakże, jeśli chodzi o umieszczanie ich w zmywarce, ważne jest, aby postępować ostrożnie i unikać pozostawiania ich luzem. Istnieje kilka powodów, dla których nie powinno się stawiać szklanek obok siebie bez żadnej dodatkowej ochrony w zmywarce. Inaczej może zaistniec potrzeba wzywania naprawy i serwisu zmywarek z Krakowa.

  Oto powody:...

Po pierwsze, szklanki mogą się wzajemnie obijać i uderzać podczas cyklu mycia. Gdy zmywarka działa, woda oraz wirujące ramiona rozpylacza generują siły, które mogą powodować przesuwanie i stukanie się szklanek o siebie nawzajem. W rezultacie mogą powstać odpryski, pęknięcia lub nawet pęknięcia w szklankach, co może prowadzić do ich uszkodzenia. Aby temu zapobiec, zaleca się stosowanie odpowiednich uchwytów, które trzymają szklanki na miejscu i chronią je przed wzajemnym zderzeniem podczas cyklu mycia. W przeciwnym wypadku nieodzowna będzie interwencja serwisu naprawczego zmywarek z Krakowa.

Kolejnym powodem, dla którego nie powinno się stawiać szklanek luzem w zmywarce, jest ryzyko porysowania ich powierzchni. Szklanki wykonane są z delikatnego materiału, który jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zostaną umieszczone bezpośrednio obok siebie, mogą się ocierać i porysować nawzajem. Szczególnie w przypadku szklanek o cienkich ściankach, ryzyko uszkodzenia jest większe. Aby temu zapobiec, zaleca się umieszczenie szklanek w dedykowanych przegródkach lub używanie miękkich ochraniaczy, które minimalizują kontakt między nimi.

Warto również wspomnieć o higienie. Jeśli szklanki są umieszczone blisko siebie i nie mają odpowiedniej przestrzeni na cyrkulację powietrza, może to prowadzić do trudności w dokładnym wysuszeniu ich po zakończeniu cyklu mycia. Stojące wewnątrz szklanki krople wody, mogą pozostać w szklance, tworząc warunki sprzyjające rozwojowi bakterii i pleśni. Aby zapewnić, że szklanki są całkowicie suche i higieniczne, warto postawić je w taki sposób, aby miały wystarczającą przestrzeń do swobodnego suszenia.

Podsumowując, szklanki nie powinny stać obok siebie luzem w zmywarce ze względu na ryzyko wzajemnego obijania się, porysowania i trudności w wysuszeniu. Aby ochronić szklanki i utrzymać je w dobrym stanie, zaleca się korzystanie z dedykowanych przegródek, uchwytów lub miękkich ochraniaczy, które minimalizują ryzyko uszkodzeń. Pamiętaj o tym podczas umieszczania swojej zastawy stołowej w zmywarce, aby cieszyć się pięknymi i nienaruszonymi szklankami przez dłuższy czas, a także uchronic sie przed koniecznością wzywania naprawy i serwisu zmywarek w Krakowie. Jesli jednak doszłoby do takiej sytuacji, to nasi fachowcy są do Twojej dyspozycji

Read 435 times Last modified on czwartek, 13 lipiec 2023 09:35

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

14 comments

 • Comment Link Stefan poniedziałek, 31 lipiec 2023 05:09 posted by Stefan

  Odłamek szkła jest jak dłuto, a oprócz tego w wodzie jest niezauważalne, więc oprócz uszkodzenia maszyny, trzeba tez uważac na ręce, podczas wyciagania naczyń. Pozdrawiam.

 • Comment Link Wanda czwartek, 27 lipiec 2023 07:30 posted by Wanda

  Ale podobnie sie ma temat odnośnie cienko ściennej ceramiki. Tez potrafia byc odpryski które mogą nieźle namieszać. Dziękuje i pozdrawiam.

 • Comment Link Gienek środa, 26 lipiec 2023 04:59 posted by Gienek

  No, szkło w zmywarce potrafi dac po garach. Ja kiedys musiałem wymieniac cała pompe myjaca. Także uważajcie ludzie, no i pozdrowienia dla autora tekstu. Dziekuje !!!

 • Comment Link Nieświadomy wtorek, 25 lipiec 2023 10:09 posted by Nieświadomy

  Kurcze, gdybym to wiedział wczesniej... no nic, dzieki chociaż teraz za ten artykuł. Pozdrawiam.

 • Comment Link Krzychu poniedziałek, 24 lipiec 2023 04:32 posted by Krzychu

  A ja nie wiedząc że mam odprysk szkła w środku, próbowałem usunąc wodę, no i się przeciałem. Trzeba po prostu uważać. Dzięki za artykuł i pozdro.

 • Comment Link Gregory sobota, 22 lipiec 2023 04:36 posted by Gregory

  Ja kiedys miałem podobny problem z kieliszkiem. Skubany kawałek szkła normalnie jakby dłuto, pokiereszował mi cała pompę myjącą. Dzięki za artykuł i pozdrawiam.

 • Comment Link Stefan piątek, 21 lipiec 2023 12:39 posted by Stefan

  No niestety sam sie przekonałem, że rozbite szkło może być dla zmywarki szkodliwe. Dziekuje i pozdrawiam.

 • Comment Link Men czwartek, 20 lipiec 2023 14:33 posted by Men

  Kiedys zrobiłem taki numer i postawiłem szklanki obok siebie luzem, to potem gorzko tego pożałowałem. Dziekuje i pozdrawiam.

 • Comment Link Yerycho wtorek, 18 lipiec 2023 09:16 posted by Yerycho

  Cóż, szklanka to rzeczywiście delikatna rzecz, natomiast druga kwestia to szkody jakie może spowodować jej odłamek w zmywarce, to dopiero koszty :(. Ale dzieki za dobry i sensowny artykuł. Pozdro.

 • Comment Link Krzych poniedziałek, 17 lipiec 2023 06:38 posted by Krzych

  Dobrze wiedzieć. A ja tak beztrosko wstawiłem sobie kiedys szklanki do zmywarki, i byłem zdziwiony czemu ubiło. Dzięki za bardzo dobry artykuł i pozdrawiam.

 • Comment Link Josef niedziela, 16 lipiec 2023 04:34 posted by Josef

  No to mi to przez nieuwage kawałek szkła "zajechał" pompę. No i po temacie. Rzeczywiscie trzeba uważać. Dzięki za pomocny artykuł. Pozdrawiam.

 • Comment Link Czesio sobota, 15 lipiec 2023 03:40 posted by Czesio

  No własnie... gdybym wczesniej o tym pomyslał, to by przetrwał ulubiony zestaw kieliszków. Dzieki za super artykuł i pozdrawiam.

 • Comment Link Zbiru piątek, 14 lipiec 2023 10:59 posted by Zbiru

  Po imprezce postawiłem obok siebie wszystkie kieliszki w zmywarce. "Przezyło" tylko kilka :(. Szkoda że dopiero teraz przeczytałem ten artykuł, ale dzieki za podpowoedź. SIEMA !!!

 • Comment Link Krysia czwartek, 13 lipiec 2023 11:05 posted by Krysia

  Nie ma to jak błędy "młodości" :). Nie dośc że rozbite dwie szklanki, to jeszcze zatkana zmywarka. Nie obyło sie bez interwencji fachowca. Goraco dziekuje za artykuł i pozdrawiam.