wtorek, 29 sierpień 2023 09:25

O czym należy pamiętać, chcąc wyprać dywaniki po kotach lub psach? Featured

Written by
Rate this item
(1 Vote)

     Dywaniki to praktyczne i stylowe akcesoria, które mogą znacząco poprawić wygląd i komfort wnętrza naszego domu. Jeśli planujesz wyprać dywaniki w mieszkaniu, gdzie przebywają koty lub psy np. w pralce Whirlpool, istnieje kilka istotnych aspektów, o których warto pamiętać. Właściwa pielęgnacja i wybór odpowiednich materiałów mogą pomóc utrzymać twój dywanik w dobrym stanie oraz zapewnić zdrowie i komfort twojemu zwierzakowi, a także uchronić pralke przed wizytą naprawy i serwisu pralek Whirlpool w Krakowie.

    A zatem:...

 1. Wybór właściwego materiału: Wybierając dywanik, zwróć uwagę na rodzaj materiału. Wybierz tkaniny odporne na zniszczenia i łatwe do utrzymania w czystości. Materiały, które są trudniejsze do przetrzepania, mogą okazać się bardziej wytrzymałe w obliczu pazurów kotów czy paznokci psów, ale jednczesnie moga powodowac częstsze awarie, a co za tym idzie, potrzebę wezwania naprawy i serwisu pralek z Krakowa.

 2. Kolor i wzór: Jeśli boisz się, że sierść zwierzaka będzie zbyt widoczna na dywaniku, warto wybrać wzór lub kolor, który ukryje sierść. Unikaj zbyt ciemnych odcieni, które będą przyciągać ciepło i sierść zwierzęcia.

 3. Częste odkurzanie i czyszczenie: Niezależnie od tego, jaki dywanik wybierzesz, regularne odkurzanie, czyszczenie i pranie np. w pralce LG, są niezbędne. Sierść i brud mogą gromadzić się w materiałach, co może prowadzić do alergii lub innych problemów zdrowotnych, a także wymusic potrzebe wezwania naprawy i serwisu pralek LG z Krakowa.

 4. Dywaniki łatwe do prania: Rozważ zakup dywanika, który można prać w pralce lub umyć ręcznie. To ułatwi utrzymanie go w czystości w przypadku większych zabrudzeń, i uchroni przed interwencja naprawy i serwisu pralek z Krakowa.

 5. Zabiegi pielęgnacyjne dla zwierzaka: Pielęgnacja zwierzaka to kluczowy element, który wpływa na ilość sierści pozostawianej na dywaniku. Regularne szczotkowanie zmniejsza ilość wypadającej sierści oraz pomaga w utrzymaniu jej w lepszym stanie.

 6. Edukacja zwierzaka: Jeśli chcesz uniknąć, żeby zwierzak korzystał z dywanika jako z miejsca do zabawy lub spania, warto go odpowiednio nauczyć. Zabawki i legowiska specjalnie dla zwierząt mogą pomóc w skierowaniu ich uwagi na właściwe miejsca.

 7. Zapobieganie plamom i zabrudzeniom: Jeśli twój zwierzak jest młody lub nie do końca opanował umiejętność utrzymania higieny, pamiętaj o częstym wychodzeniu na spacer oraz umożliwieniu mu dostępu do kuwety. To pomoże uniknąć plam i zabrudzeń na dywaniku, które trzeba usunąć np. w pralce Ariston. W najgorszym przypadku te zabrudzenia moga wymusic kilkukrotne pranie, a nawet interwencje naprawy i serwisu pralek Ariston z Krakowa.

 8. Wartość antypoślizgowa: Upewnij się, że dywanik jest stabilny i nie przesuwa się po podłodze. Antypoślizgowa podkładka lub gumowe elementy na spodzie dywanika mogą pomóc w utrzymaniu go w miejscu.

 9. Ostrożność z chemikaliami: Unikaj używania silnych środków chemicznych do czyszczenia dywanika, ponieważ mogą być szkodliwe dla zdrowia zwierzaka. Wybierz delikatne detergenty lub domowe sposoby czyszczenia.

 10. Zapewnienie komfortu zwierzakowi: Pamiętaj, że dla twojego zwierzaka wygoda i bezpieczeństwo są priorytetem. Jeśli widzisz, że kot lub pies unika dywanika lub ma z nim problemy, zastanów się nad zmianą miejsca jego umiejscowienia lub wyborem bardziej odpowiedniego materiału.

Wniosek: Wypracowanie dywanika w domu, gdzie przebywają koty lub psy, wymaga odpowiedniej dbałości o higienę oraz wybór materiałów i kształtowania nawyków zwierzaka. Pamiętaj o regularnym sprzątaniu, edukacji zwierzaka oraz wyborze dywanika dostosowanego do potrzeb obu stron. Dzięki temu zachowasz piękny wygląd wnętrza i zapewnisz zdrowie oraz komfort swojemu ukochanemu pupilowi.

    Gdyby jednak nastapiła jakas awaria zwiazana z tym tematem, i potrzebna byłaby interwencja naprawy i serwisu pralek z Krakowa, to zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

Read 316 times Last modified on wtorek, 29 sierpień 2023 11:04

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

8 comments

 • Comment Link Piotr niedziela, 03 wrzesień 2023 05:59 posted by Piotr

  No cóz, nieszczesne włosy i sierś, potrafia nieźle nabroić w pralce. Przerabiałem juz to kilka razy. Na szczęście zawsze mogłem liczyc na pomoc panów serwisantów. Pozdro.

 • Comment Link bimbunia sobota, 02 wrzesień 2023 12:20 posted by bimbunia

  Nie ma nic gorszego niz długa sierść. Potrafi wręcz unieruchomic cała pralke. Uważajcie. Na szczęście w tym temacie akazali sie bardzo pomocni panowie serwisanci. Pozdrawiam.

 • Comment Link Pyza sobota, 02 wrzesień 2023 07:41 posted by Pyza

  Dywaniki po pieskach, szczególnie włochatych, to może byc naprawde problem dla naszej pralki, wiec na prawdę uważajmy. Pozdrawiam.

 • Comment Link Koczkodan czwartek, 31 sierpień 2023 08:41 posted by Koczkodan

  Ja mam dośc włochatego pieska, wiec jak dobrze nie wyczyszcze z włosia, to mam przegwizdane. Pozdrawiam.

 • Comment Link Koczkodan czwartek, 31 sierpień 2023 08:41 posted by Koczkodan

  Ja mam dośc włochatego pieska, wiec jak dobrze nie wyczyszcze z włosia, to mam przegwizdane. Pozdrawiam.

 • Comment Link Drumdrum środa, 30 sierpień 2023 12:29 posted by Drumdrum

  No niestety, psia lub kocia sierśc potrafi byc wręcz zabójcza dla naszej pralki. To tyle. Dzieki i pozdro.

 • Comment Link Psiarniak środa, 30 sierpień 2023 10:37 posted by Psiarniak

  Usuwanie sierści to priorytet, bo naprawde mozna na amen zatkac pralke. Pozdrawiam.

 • Comment Link Władzia środa, 30 sierpień 2023 08:36 posted by Władzia

  Przede wszystkim usuń lub wytrzep sierść. Inaczej masz bankowo pralke zatkana, i juz. Pozdrawiam.