Administrator

Administrator

    Czy można prać w pralce buty lub inne twardsze przedmioty? 

    Niektóre osoby chcąc "w pełni" wykorzystać swoja pralkę, postanawiaja wyprac w niej nie tylko standardowo ubrania, ale i np. buty sportowe.

    Czy to dobry pomysł i czy można?

    But sportowy (mowa o tych przewiewnych z materiału), ma to do siebie jak kazdy but, że ma podeszwę, która w przypadku sportowych jest wyjatkowo elastyczna, ale mimo wszystko dośc twarda gdyz musi być odporna na zmienny nacisk ciężaru naszego ciała. I tu jest problem, gdyz nasze sportowe buciki mogą dośc solidnie uszkodzic nasza pralke i w efekcie trzeba będzie wzywać naprawę i serwis pralek z Krakowa..

    A czemu?

    Otóz w bębnie naszej pralki są trzy tzw. mieszacze, czyli często plastikowe elementy, które sa przykrecane do bebna pralki w przestrzeni między skorupa bebna a wanna myjąca. a które podczas wirowania mogą ulec uszkodzeniu w kontakcie z twardymi elementami jakimi sa podeszwy naszych butów sportowych.

    W zwiazku z tym, jesli ktokolwiek z Was bedzie miał kiedykolwiek w tym lub podobnym temacie problem, to zapraszam do kontaktu z naszym serwisem naprawczym pralek z Krakowa

    

    Często robisz szybkie pranie, częściej konserwuj pralkę. Dlaczego?

     W dzisiejszych czasach kiedy żyje się szybciej niż kiedyś, wiele osób woli robic nawet codzienne szybkie "przepierki", niż robic w weekend "zrzutę" z całego tygodnia. Plusem takiego podejścia do prania jest pewnie i to że nie zawsze wsad jest pełen, a co za tym idzie, łozyska pralki są mniej obciążane. Niestety jednak jak to bywa w życiu, "kij ma dwa końce" :(.

    Minusem takich szybkich prań jest to, że pranie przebiega szybko i w stosunkowo niewielkiej temperaturze, czyli około 40 stopni co powoduje, że z czasem na dnie bębna pralki, w miejscu gdzie znajduje się grzałka, osadzają sie złogi brudu, i z czasem trzeba będzie skorzystać z naprawy i serwisu pralek w Krakowie.. 

   I co teraz?

    Ważną, a nawet i bardzo ważną czynnościa zwiazana z użytkowaniem pralki, jest jej konserwacja. Jest ona o tyle ważna, że jesli znajdująca sie na dnie bębna pralki grzałka zostanie "otulona" złogami brudu, to po prostu w końcu sie spali. Dlatego też pamietajmy o systematycznej konserwacji naszej pralki przeznaczonymi do tego środkami.

    Gdyby jednak ktoś z Państwa miał problem w tym temacie, to zapraszam do kontaktu z naszym serwisem i naprawą pralek z Krakowa.

    

Proszek do prania vs kapsułki do prania. Wady i zalety.

    W dzisiejszych czasach nasz tradycyjny proszek do prania zyskał poważnego konkurenta w postaci kapsułek do prania. Ponadto, firmy które produkują proszek do prania, również produkują też i kapsułki.

    Zatem co jest lepsze: proszek czy kapsułka ? Zaraz postaramy się uporać z tym pytaniem. Jak to bywa w życiu, nie ma "róży bez kolców". O naszego wyboru może również zależeć czy bedziemy potrzebowali serwisu i naprawy pralki, czy też i nie.

    Proszek do prania:

    zalety;

- dużą zaleta jest to, że można go dozować, czyli wsypać do dozownika tyle detergentu, ile uważamy za słuszne

- jest rozprowadzany równomiernie od razu podczas pobierania wody

    wady:

- ma skłonności do "brylowania", czyli do tworzenia sie trudno rozpuszczalnych grudek, szczególnie w mocno zawilgoconych łazienkach, co może powodowac zatkanie połaczenia między bebnem a dozownikiem, i wyciek wody dozownikiem, spowodowany zatkaniem tegoż połaczenia 

    Kapsułka do prania:

    zalety:

- z góry ustalona jednorazowa ilośc detergentu do prania dedykowana dla tych osób, które nie koniecznie chca sie "bawić w rozmyślanie" ile detergentu na ile prania.

- kapsułka "laduje" bezpośrednio w bebnie pralki, dzieki czemu nawet jesli jest duzo wilgoci w łazience, to nie przyklei sie do dozownika (jak w przypadku proszku), tylko od razu ma kontakt z praniem

    wady:

- brak mozliwosci dozowania ilości detergentu

    Jesli ktos z was miałby jakikolwiek problem w tym temacie, to zapraszam do kontaktu z naszym krakowskim serwisem i naprawą pralek. Chętnie pomożemy w każdej sytuacji.

poniedziałek, 16 styczeń 2023 11:43

Jak prać ręczniki, żeby nie przeciążyć pralki?

   Naprawa i serwis pralek i suszarek Kraków tel. 790724824     Jak prać ręczniki, żeby nie przeciążyć pralki?

   

    Już słyszę te głosy sprzeciwu że: "po co poruszać tak banalny temat, skoro pewnie każda osoba która używa pralkę, wie jak to robić?". No i tu jest ten "myk", że nie koniecznie.

    Dlaczego?

    Ręczniki mają to do siebie, że ze względu na przeznaczenie do łatwego wciągania wody, po ich solidnym namoczeniu, potrafią być naprawdę wielokrotnie cięższe niż normalnie, i kiedy pralka ma je odwirować, to może być naprawdę kłopot jeśli za jednym razem pierzemy ich za dużo i za duże. No to jak to zrobić żeby przy okazji nie nadwyrężyć naszego sprzętu, i nie trzeba było wzywać serwisu i naprawy pralek z Krakowa?.

    Ważne !

    Otóż, jeżeli mamy starszą pralkę ze słabszym wagowaniem, to proponuję maksymalnie ze dwa duże ręczniki i ewentualnie jakiś jeden mały. Natomiast jeśli mamy pralkę nowej generacji z bardzo dobrym wagowaniem, to przypuszczam że ze trzy duże można wsadzić spokojnie.


    Czemu to takie ważne?


    Otóż, żeby pralka mogła "bezpiecznie" i skutecznie odwirować ręczniki i nie trzeba było korzystać z naprawy i serwisu pralek w Krakowie, to plastikowe mieszadła które są w środku bębna, muszą je podczas coraz szybszych obrotów tak rozłożyć wewnątrz bębna, żeby siła odśrodkowa była w miarę równomiernie rozłożona na całym obwodzie bębna, a co za ty, idzie, zminimalizować efekt "bicia na boki". Inaczej bardzo szybciutko padną łożyska w naszej pralce i amortyzatory.

    A co w razie awarii?


    Jeśli ktoś z Was miałby w tym temacie jakimś problem, to naprawa i serwis pralek z Krakowa, służy pomocą.

     Kąpiesz się w małej łazience, zabezpiecz pralkę suchym ręcznikiem.

    Każdy z nas kiedy się kąpie (szczególnie w małej łazience ze słabą wentylacją) to z pewnoscia po wyjściu z pod prysznica lub wanny, widzi unoszącą się w łazience parę wodną, która skrapla się na lustrze i flizach. I o ile dla ścian i lustra para wodna jest nieszkodliwa, o tyle może okazać się wręcz "zabójcza" dla pralki. A dla czego?

    Zawsze powtarzam że para wodna to nic innego jak mikro kropelki wody, która potrafi permanentnie wnikać w pralkę, i z uporem "maniaka" doprowadzać  ja po prostu krok po kroku do ruiny.

    W przypadku pralki najważniejszym elementem "nie znoszącym" wilgoci jest moduł sterowania i panel sterowania. Dlatego bardzo ważne jest, by zabezpieczać pralkę przed takimi "przygodami", gdyz może to spowodować potrzebę wezwania serwisu i naprawy pralek z Krakowa.

    Jak to zrobić?

    Najprostszym sposobem jest po prostu położenie na panelu pralki ładowanej od góry suchego ręcznika złozonego np. w pół, albo nawet "na cztery", a w przypadku pralki ładowanej od przodu, położenie recznika złozonego w pół tak, aby zwisał on z przodu, zasłaniając panel sterowania.

    Czemu to takie ważne?

    Unoszaca sie para wodna w pierwszej kolejności będzie wnikała w recznik, a nie "elektronike" pralki, dzięki temu nie będziemy zmuszeni do wzywania naprawy i serwisu pralek z Krakowa.

    Jesli jednak ktoś z Was bedzie miał nadal problem odnosnie tego tematu, to zapraszam do kontaktu.

 

    Koniecznie rób pranie nawet krótkie, chociaż raz w tygodniu, a szczególnie latem... dlaczego ?

    Realizując codziennie zlecenia naprawy i serwisu pralek w Krakowie, miałem niejednokrotnie do czynienia z klientami którzy ze względów "oszczednosciowych" nie robili zbyt często prania nawet w lecie, tylko czekali aż się "uzbiera", i np. po dwóch trzech tygodniach, ruszali z praniem. 

    Od razu mówie że to nie jest dobry pomysł, a dlaczego ?

    Otóż, pralka jest urządzeniem elektromechaniczno - hydraulicznym, i wszystkie wewnetrzne elementy które maja kontakt z wodą, są w tym celu tak zaprojektowane.i skonfigurowane, aby pralka była szczelna i nie przepuszczała wody. 

    Dlatego bardzo ważne jest aby pralka była "puszczana" nawet na krótki program, choc raz w tygodniu. Inaczej elementy uszczelniajace utraca swoje parametry, a co za tym idzie, pralka będzie bardziej narażona na uszkodzenia, i częściej trzeba będzie wzywać serwis naprawczy pralek.

    Gdyby jednak komuś z Was zdarzyła sie awaria zwiazana z omawianym problemem, to zapraszam do kontaktu z naszymi specjalistami.  

    

     Dozownik na proszek do prania czyścić, czy wymieniać na nowy?

    W każdej własciwie pralce po jakims czasie użytkowania, a sczególnie w dozowniku na proszek do prania i detergenty, zaczyna pojawiać sie w mniejszej lub wiekszej ilości grzyb. Nie dośc że nie wyglada to estetycznie, to jeszcze dodatkowo jest źródłem bakterii. Co zatem robić ??? Czy próbowac go za wszelka cene usunąć, czy też po prostu kupic nową kieszeń dozownika? 

    Mozna próbowac czyścić, ale jest JEDEN BARDZO WAŻNY WARUNEK !!! Zanim zaczniemy próbować czyścić dozownik pralki, ważne aby kieszeń wcześnie włozyc do miski z woda i np. "ludwikiem", i pożądnie namoczyć. Dopiero tak przygotowany dozownik mozna próbowac delikatnie BEZ SZOROWANIA MYĆ. 

    DLACZEGO bez szorowania ??? Bo szorując gładkie tworzywo sztuczne z którego wykonany jest dozownik, powodujemy że powierzchnia dozownika staje się "mikro porowata", a co za tym idzie, idealna do rozwoju zarodników nastepnych grzybów.

    Zatem, jesli chcemy umyc dozownik pralki, to najpierw go dobrze namoczmy, a potem delikatnie myjmy miękką gąbka lub szmatką. Jeżeli będziemy szorowali czymś ostrym, to po prostu nasza praca pójdźie na marne.

    Jeśli jednak ktoś z Was bedzie miał nadal w tym temacie odnośnie pralki jakieś problemy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z wykwalifikowana grupą naszych fachowców :)

        Najpierw urządź łazienkę lub kuchnię, a dopiero potem montuj pralkę. Czemu to takie WAŻNE ?

    Nie jednokrotnie spotkałem się w swojej "karierze" serwisowej z klientami którzy zlecili komus montaż gotowych mebli lub mebli na wymiar, a ci najpierw zainstalowali pralkę na krótkich wężykach, na "styk"i bez lub z bardzo kiepskim "okienkiem rewizyjnym" pod kranik i syfon odpływowy, a potem wszystko obudowali tak, że wysunięcie pralki z zabudowy w razie jakiejkolwiek awarii i potrzebie naprawy i serwisu pralki, było właściwie NIEMOŻLIWE !!!. 

    PAMIĘTAJMY !!! Najpierw urządzamy łazienkę lub kuchnię wymiarowo pod pralkę, a potem widząc jak długi potrzebny jest wąz dopływu wody, instalujemy pralkę. NIGDY NIE ODWROTNIE !!!

    Pamietajmy też o wygodnym "okienku rewizyjnym" pod kran pralki, wygodnym dostepie do syfonu odpływowym oraz dostepie do wtyczki prądu, aby w razie jakiejkolwiek usterki, można było wysunąć pralke i naprawić lub serwisować.

    Gdyby jednak zdarzyła sie Państwu jakakolwiek awaria pralki zwiazana z tą sytuacją, to zapraszamy do skorzystania z fachowej pomocy naszych doświadczonych serwisantów.

    Czy "markowy" sprzęt, to najlepszy sprzęt?... jak nie dać się nabić w "butelkę".

    Na przestrzeni ponad 10 - ciu lat pracy jako serwisant pralek, zmywarek i kuchni, poznałem naprawdę wiele osób, które twardo stały na stanowisku że tzw. "markowy" sprzęt, to ten najlepszy sprzęt. 

    Jakież było ich zaskoczenie, gdy przedstawiłem swoje argumenty odnośnie faktycznej jakości obecnego sprzętu AGD. Jednym z nich było to, że obecne pralki, zmywarki lub kuchnie, nie są tej samej jakości co dawniej, a dlaczego?

    W momencie obalenia systemu komunistycznego u nas w Polsce i otwarcia granicy na tzw. "zachód", zachodnie firmy oferujące sprzęt AGD, wprowadziły na nasz rynek swój "rodzimy" towar bardzo wysokiej jakości. My Polacy, przyzwyczailiśmy się do tej wysokiej jakości, i z czasem nie mieliśmy nawet zamiaru jakkolwiek brac pod uwagę że cokolwiek w tym temacie może się zmienić. No ale niestety się zmieniło. Teraz do nas trafiają sprzęty tylko z etykietkami "markowych" firm, natomiast trzeba mieć naprawde "łut szczęścia" żeby trafić na dobry towar.

    Tak czy siak, jeśli ktokolwiek z Państwa bedzie miał kiedykolwiek jakikolwiek problem z tzw. markowa pralką, zmywarką lub kuchnią, to zapraszam do kontaktu z nami. Chętnie pomożemy w róznych, nawet najbardziej nietypowych sytuacjach. 

poniedziałek, 17 październik 2022 14:28

Przykry zapach z pralki lub zmywarki... jak się go pozbyć?

        Przykry zapach z pralki lub zmywarki... jak się go pozbyć?

    Nie ma chyba nic gorszego w gospodarstwie domowym niż śmierdząca pralka lub zmywarka i świadomość, że nasze ubrania lub naczynia po umyciu lub wypraniu w naszym sprzęcie, będą po prostu cuchły. Co wtedy ? Jak temu zaradzić ? Jakich użyć środków lub sposobów i jak często?

    Na rynku dostepne są róznego rodzaju środki do konserwacji pralek czy tez zmywarek, lecz tak naprawdę "sekret sukcesu" tkwi nie w samym detergencie, ale w systematyczności jego stosowania. 

    Wielokrotnie miałem do czynienia ze zgłoszeniami wylewajacych na podłoge kuchni wodę zmywarek które po prostu zwyczajnie zatkały sie, odpadajacym wewnatrz brudem, który rozpuszczając sie na kawałki, zatykał skutecznie obieg wody w zmywarce. No i to samo dotyczy pralki.

    A co zrobić jeśli sprzęt sie zatka?

    Od ponad 10 - ciu lat, notorycznie mamy zgłoszenia usług udrożnienia pralek lub zmywarek, więc jesli komuś z Państwa przytrafi sie taki problem, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Strona 1 z 3
 • Czy można prać w pralce buty lub inne twardsze przedmioty?

      Czy można prać w pralce buty lub inne twardsze przedmioty? 

      Niektóre osoby chcąc "w pełni" wykorzystać swoja pralkę, postanawiaja wyprac w niej nie tylko standardowo ubrania, ale i np. buty sportowe.

      Czy to dobry pomysł i czy można?

      But sportowy (mowa o tych przewiewnych z materiału), ma to do siebie jak kazdy but, że ma podeszwę, która w przypadku sportowych jest wyjatkowo elastyczna, ale mimo wszystko dośc twarda gdyz musi być odporna na zmienny nacisk ciężaru naszego ciała. I tu jest problem, gdyz nasze sportowe buciki mogą dośc solidnie uszkodzic nasza pralke i w efekcie trzeba będzie wzywać naprawę i serwis pralek z Krakowa..

      A czemu?

      Otóz w bębnie naszej pralki są trzy tzw. mieszacze, czyli często plastikowe elementy, które sa przykrecane do bebna pralki w przestrzeni między skorupa bebna a wanna myjąca. a które podczas wirowania mogą ulec uszkodzeniu w kontakcie z twardymi elementami jakimi sa podeszwy naszych butów sportowych.

      W zwiazku z tym, jesli ktokolwiek z Was bedzie miał kiedykolwiek w tym lub podobnym temacie problem, to zapraszam do kontaktu z naszym serwisem naprawczym pralek z Krakowa

      

  Written on %AM, %02 %493 %2023 %10:%Lut in Pomocne Artykuły Be the first to comment! Read 12 times
 • Często robisz szybkie pranie, częściej konserwuj pralkę. Dlaczego?

      Często robisz szybkie pranie, częściej konserwuj pralkę. Dlaczego?

       W dzisiejszych czasach kiedy żyje się szybciej niż kiedyś, wiele osób woli robic nawet codzienne szybkie "przepierki", niż robic w weekend "zrzutę" z całego tygodnia. Plusem takiego podejścia do prania jest pewnie i to że nie zawsze wsad jest pełen, a co za tym idzie, łozyska pralki są mniej obciążane. Niestety jednak jak to bywa w życiu, "kij ma dwa końce" :(.

      Minusem takich szybkich prań jest to, że pranie przebiega szybko i w stosunkowo niewielkiej temperaturze, czyli około 40 stopni co powoduje, że z czasem na dnie bębna pralki, w miejscu gdzie znajduje się grzałka, osadzają sie złogi brudu, i z czasem trzeba będzie skorzystać z naprawy i serwisu pralek w Krakowie.. 

     I co teraz?

      Ważną, a nawet i bardzo ważną czynnościa zwiazana z użytkowaniem pralki, jest jej konserwacja. Jest ona o tyle ważna, że jesli znajdująca sie na dnie bębna pralki grzałka zostanie "otulona" złogami brudu, to po prostu w końcu sie spali. Dlatego też pamietajmy o systematycznej konserwacji naszej pralki przeznaczonymi do tego środkami.

      Gdyby jednak ktoś z Państwa miał problem w tym temacie, to zapraszam do kontaktu z naszym serwisem i naprawą pralek z Krakowa.

      

  Written on %AM, %27 %482 %2023 %10:%Sty in Pomocne Artykuły 30 comments Read 297 times
 • Proszek do prania vs kapsułki do prania. Wady i zalety.

  Proszek do prania vs kapsułki do prania. Wady i zalety.

      W dzisiejszych czasach nasz tradycyjny proszek do prania zyskał poważnego konkurenta w postaci kapsułek do prania. Ponadto, firmy które produkują proszek do prania, również produkują też i kapsułki.

      Zatem co jest lepsze: proszek czy kapsułka ? Zaraz postaramy się uporać z tym pytaniem. Jak to bywa w życiu, nie ma "róży bez kolców". O naszego wyboru może również zależeć czy bedziemy potrzebowali serwisu i naprawy pralki, czy też i nie.

      Proszek do prania:

      zalety;

  - dużą zaleta jest to, że można go dozować, czyli wsypać do dozownika tyle detergentu, ile uważamy za słuszne

  - jest rozprowadzany równomiernie od razu podczas pobierania wody

      wady:

  - ma skłonności do "brylowania", czyli do tworzenia sie trudno rozpuszczalnych grudek, szczególnie w mocno zawilgoconych łazienkach, co może powodowac zatkanie połaczenia między bebnem a dozownikiem, i wyciek wody dozownikiem, spowodowany zatkaniem tegoż połaczenia 

      Kapsułka do prania:

      zalety:

  - z góry ustalona jednorazowa ilośc detergentu do prania dedykowana dla tych osób, które nie koniecznie chca sie "bawić w rozmyślanie" ile detergentu na ile prania.

  - kapsułka "laduje" bezpośrednio w bebnie pralki, dzieki czemu nawet jesli jest duzo wilgoci w łazience, to nie przyklei sie do dozownika (jak w przypadku proszku), tylko od razu ma kontakt z praniem

      wady:

  - brak mozliwosci dozowania ilości detergentu

      Jesli ktos z was miałby jakikolwiek problem w tym temacie, to zapraszam do kontaktu z naszym krakowskim serwisem i naprawą pralek. Chętnie pomożemy w każdej sytuacji.

  Written on %AM, %20 %504 %2023 %11:%Sty in Pomocne Artykuły Be the first to comment! Read 55 times