czwartek, 05 październik 2023 13:14

Jak skutecznie umyć w zmywarce przypalone garnki? Featured

Written by
Rate this item
(1 Vote)
ChatGP

     Oczywiste jest, że zmywarki np. Ariston, są fantastycznymi urządzeniami, które ułatwiają nam codzienne życie, zwłaszcza jeśli chodzi o mycie naczyń. Jednak czasami nawet zmywarka może nie poradzić sobie z przypalonymi garnkami, które wymagają dodatkowej uwagi. Warto wiedzieć, jak skutecznie umyć przypalone garnki w zmywarce, aby odzyskać ich pierwotny blask, a przy okazji nie uszkodzic zmywarki, co będzie wymagało interwencji serwisu zmywarek Ariston.

    Poniżej znajdziesz szczegółowy poradnik krok po kroku:...

Krok 1: Opróżnij garnki i usuń luźne resztki jedzenia

Zanim umieścisz przypalone garnki w zmywarce, upewnij się, że są one całkowicie opróżnione z resztek jedzenia. Usuń wszystkie luźne resztki i pozostałości, ponieważ mogą one zakłócić pracę zmywarki i utrudnić skuteczne umycie garnków.

Krok 2: Namocz przypalone garnki

Jeśli garnki są bardzo przypalone, warto je najpierw namoczyć, aby zmiękczyć przypalony osad. Możesz to zrobić, napełniając garnki ciepłą wodą i dodając kilka łyżek sody oczyszczonej lub specjalnego detergentu do naczyń przeznaczonego do moczenia. Pozostaw garnki w wodzie na kilka godzin lub nawet na noc.

Krok 3: Usuń przypalone resztki

Po namoczeniu garnków użyj gąbki lub miękkiej szczotki do naczyń, aby delikatnie usunąć przypalone resztki. Staraj się nie używać zbyt dużo siły, aby nie uszkodzić powierzchni garnków. Jeśli nadal pozostają trudne do usunięcia plamy, możesz użyć pasty do naczyń lub mieszanki sody oczyszczonej i wody.

Krok 4: Sprawdź etykiety garnków

Upewnij się, że garnki, które chcesz umyć w zmywarce, są zgodne z zmywarkami. Nie wszystkie garnki nadają się do mycia w zmywarce, więc zwróć uwagę na etykiety producenta. Garnki z oznaczeniem "zmywarka bezpieczna" lub "zmywarka przyjazna" można bezpiecznie umyć w zmywarce.

Krok 5: Ułóż garnki w zmywarce

Jeśli garnki są gotowe do umycia, ułóż je w zmywarce tak, aby miały odpowiednią odległość między nimi, aby woda i detergent mogły swobodnie się rozprzestrzeniać. Unikaj przekraczania maksymalnej pojemności zmywarki, aby zagwarantować skuteczne mycie.

Krok 6: Wybierz odpowiedni program zmywarki

Większość zmywarek oferuje różne programy mycia. Wybierz program, który jest odpowiedni do mycia garnków i naczyń o trudniejszych do usunięcia zabrudzeniach. Programy z wyższą temperaturą i intensywnością są zazwyczaj najlepsze do czyszczenia przypalonych naczyń. Gdyby jednak nastapiła jakaś awaria, to mieszkańcy Krakowa mogą liczyc na pomoc naszego krakowskiego serwisu zmywarek.

Krok 7: Dodaj detergent do zmywarki

Dodaj odpowiednią ilość detergentu do zmywarki zgodnie z instrukcjami producenta. Możesz również użyć detergentu w proszku lub tabletek przeznaczonych do mycia naczyń w zmywarce.

Krok 8: Uruchom zmywarkę

Po umieszczeniu przypalonych garnków, wybraniu odpowiedniego programu i dodaniu detergentu, uruchom zmywarkę zgodnie z instrukcjami obsługi. Poczekaj, aż cykl mycia zostanie zakończony.

Krok 9: Sprawdź wyniki

Po zakończeniu cyklu mycia wyjmij garnki z zmywarki i sprawdź, czy zostały one skutecznie umyte. Jeśli nadal widzisz przypalone plamy lub resztki, możesz ponownie je umoczyć i powtórzyć czyszczenie lub spróbować bardziej intensywnego programu zmywarki.

Krok 10: Ręczne wykończenie

Jeśli po zmywarce nadal pozostają trudne do usunięcia plamy lub zabrudzenia, możesz spróbować wykończyć czyszczenie ręcznie. Użyj delikatnej gąbki lub szczotki do naczyń i pasty do naczyń lub mieszanki sody oczyszczonej i wody, aby usunąć uporczywe zabrudzenia.

Pamiętaj, że skuteczność mycia przypalonych garnków w zmywarce może zależeć od stopnia przypalenia i rodzaju zmywarki. W niektórych przypadkach konieczne może być kilkukrotne próbowanie różnych metod, zanim uzyskasz pożądane wyniki. Jednak stosując powyższe kroki, zwiększasz szanse na skuteczne umycie przypalonych garnków w zmywarce i przywrócenie im pierwotnego blasku.

    Gdyby jednak na skutek intensywnego mycia nastapiła jakaś awaria, i potrzebna była by naprawa zmywarki, to mieszkańcy Krakowa, moga liczyc na pomoc naszego krakowskiego serwisu naprawczego zmywarek, kontaktujac sie z naszymi fachowcami.

Read 338 times Last modified on piątek, 06 październik 2023 12:33

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

11 comments

 • Comment Link Zofijka poniedziałek, 23 październik 2023 09:06 posted by Zofijka

  Bez namoczenia nawet kilku godzinnego nie ma szans. Pozdro. I to najlepiej z "ludwikiem".

 • Comment Link Helcia sobota, 21 październik 2023 08:59 posted by Helcia

  Tu nie ma zmiłuj się. Trzeba odmaczac, bo inaczej zajedziemy zmywarkę, i tyle z tego będzie. Pozdro.

 • Comment Link Gonzo wtorek, 17 październik 2023 11:51 posted by Gonzo

  No nie ma bata. Nie odmoczysz, nie domyjesz i tyle. Pozdrawiam.

 • Comment Link Krzychu poniedziałek, 16 październik 2023 09:04 posted by Krzychu

  Nie ma przebacz. Trzeba garnki odmaczac przed włożeniem do zmywary, i tyle. Pozdrawiam.

 • Comment Link Francia sobota, 14 październik 2023 13:38 posted by Francia

  Jak nie namoczysz przypalonego garnka a chcesz go umyc w zmywarce, to zwyczajnie mozesz ja zajechac i już. Pozdrawiam.

 • Comment Link Natali czwartek, 12 październik 2023 12:48 posted by Natali

  Odmoczyc, odmoczyc i jeszcze raz odmoczyc, a dopiero potem do zmywarki. I gotowe. Pozdrawiam.

 • Comment Link Drumla poniedziałek, 09 październik 2023 14:46 posted by Drumla

  Jak chcesz domyć przypalone naczynia w zmywarce, no to powodzenia. Predzej ją zajedziesz, niż Ci sie to uda. Pozdro.

 • Comment Link Gonzo poniedziałek, 09 październik 2023 11:46 posted by Gonzo

  No własnie, bez namaczania nie ma szans. Inaczej zajedziesz zmywarkę i juz. Pozdro.

 • Comment Link Mycha niedziela, 08 październik 2023 06:05 posted by Mycha

  Przypalony garnek naprawde może byc zmorą, wiec namoczenie jest jak najbardziej na miejscu. Pozdro.

 • Comment Link Kuchareczek sobota, 07 październik 2023 09:52 posted by Kuchareczek

  Bądźmy szczerzy, jak garnek jest mocno przypalony, to zmywarka tego nie uciagnie. Najpierw trzeba namoczyc porzadnie i juz. Pozdro.

 • Comment Link Gonzo piątek, 06 październik 2023 12:38 posted by Gonzo

  Fajny swierzutki artykulik. Z tego co zauwazyłem, to nie ma zmiłuj sie. Jak garnki przypalone, to trzeba zacząc recznie. Pozdro.