poniedziałek, 04 wrzesień 2023 06:17

Co może być powodem tego, że nasza pralka nie chce wirować? Featured

Written by
Rate this item
(1 Vote)

     Pralka np. Candy, która odmawia wirowania, może być źródłem frustracji, zwłaszcza gdy potrzebujesz szybko uprać swoje ubrania, i byc powodem potrzeby wezwania serwisu pralek Candy z Krakowa. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn tego problemu, które można podzielić na kilka głównych kategorii. W poniższym tekście omówię najczęstsze przyczyny awarii pralki i jak można je rozwiązać.

    A zatem:...

1. Przeciążenie pralki: Jedną z najczęstszych przyczyn braku wirowania jest przeciążenie pralki. Każda pralka ma swoją maksymalną pojemność, którą nie wolno przekraczać. Jeśli załadujesz za dużo ubrań do pralki, może to doprowadzić do zakleszczenia bębna i uniemożliwić wirowanie. Upewnij się, że przestrzegasz maksymalnej pojemności wskazanej w instrukcji obsługi.

2. Uszkodzony pas napędowy: Pralki używają pasa napędowego, który umożliwia obracanie bębnem. Jeśli pas jest uszkodzony lub oderwany, pralka nie będzie mogła wirować. Możesz to sprawdzić, odkręcając tylną lub boczną klapę pralki i oceniając stan pasa. Jeśli jest widoczne uszkodzenie, należy go wymienić.

3. Problemy z amortyzatorami lub sprężynami: Pralki mają amortyzatory lub sprężyny, które stabilizują bęben podczas wirowania. Jeśli któreś z tych elementów jest uszkodzone lub poluzowane, może to uniemożliwić pralce właściwe wirowanie. Konieczna może być naprawa lub wymiana tych elementów.

4. Uszkodzone łożyska: Uszkodzone łożyska w pralce mogą powodować hałas podczas wirowania i uniemożliwiać jej właściwe działanie. Wymiana łożysk może być skomplikowanym zadaniem i zazwyczaj wymaga pomocy profesjonalnego serwisanta.

5. Zablokowany filtr lub odpływ: Pralki mają filtry i odpływy, które służą do usuwania brudu i wody. Jeśli filtr lub odpływ są zablokowane, może to prowadzić do problemów z wirowaniem. Sprawdź filtr i oczyść go, jeśli jest zabrudzony.

6. Problemy z elektroniką: Awarie elektroniki, takie jak uszkodzony panel sterowania lub moduł sterujący, mogą uniemożliwiać pralce wirowanie. Jeśli podejrzewasz problemy z elektroniką, najlepiej skonsultować się z serwisem technicznym.

7. Uszkodzony silnik: W skrajnych przypadkach problem może wynikać z uszkodzenia silnika pralki. W takim przypadku konieczna jest wymiana silnika, co jest kosztowną naprawą, lub jego naprawa. W tym przypadku warto skorzystać z usług naprawy pralek z Krakowa.

Jeśli nie jesteś pewien, co powoduje brak wirowania w twojej pralce, zawsze najlepiej skonsultować się z profesjonalnym serwisem technicznym. Próby naprawy bez odpowiedniej wiedzy mogą pogorszyć sytuację lub być niebezpieczne. Pamiętaj również o bezpieczeństwie podczas pracy z pralką, wyłączając ją i odłączając ją od prądu przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diagnostyki lub naprawy.

Read 295 times Last modified on sobota, 16 wrzesień 2023 17:14

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

9 comments

 • Comment Link Gienia niedziela, 10 wrzesień 2023 04:29 posted by Gienia

  Serwisant stwierdził że kondensator rozruchowy jest zużyty. Po wymianie, pralka smiga jak nowa pomimo swoich lat. Dziekuje i pozdrawiam.

 • Comment Link jadwiga piątek, 08 wrzesień 2023 16:54 posted by jadwiga

  A u mnie rozkwasiło pompkę, no i woda stop. No i brak wirowania. to tyle. Na szczęscie przemiły serwisant bardzo pomógł. Dziekuje i pozdrawiam.

 • Comment Link Lucyna piątek, 08 wrzesień 2023 11:44 posted by Lucyna

  Mi sie zatkał hydrostat, ale na szczęście pan z serwisu pomógł. Pozdrawiam.

 • Comment Link Andżelika czwartek, 07 wrzesień 2023 03:57 posted by Andżelika

  U mnie skarpetki zablokowały ta kulke w środku pralki, no i kicha. Trza było wzywac serwis. Pozdrawiam i dziekuje.

 • Comment Link Andżelika czwartek, 07 wrzesień 2023 03:57 posted by Andżelika

  U mnie skarpetki zablokowały ta kulke w środku pralki, no i kicha. Trza było wzywac serwis. Pozdrawiam i dziekuje.

 • Comment Link Zuzanna środa, 06 wrzesień 2023 03:57 posted by Zuzanna

  Mi skarpetki zatkały odpływ, no i pralka utknęła. na szczęscie pan z serwisu fachowo pomógł, no i jest dobrze. Dzieki i pozdrawiam.

 • Comment Link Maniuszka wtorek, 05 wrzesień 2023 13:46 posted by Maniuszka

  Ja miałam pompke zablokowana monetami, ale na szczeście serwisant wszystko załatwił. Uprzejmie dziekuję i pozdrawiam.

 • Comment Link Zuzanna wtorek, 05 wrzesień 2023 09:02 posted by Zuzanna

  To był koszmar, ale na szczęście fachowiec z serwisu mi pomógł, no i pralka smiga jak nówka. Pozdrawiam.

 • Comment Link Wandzia poniedziałek, 04 wrzesień 2023 08:31 posted by Wandzia

  Super świeży artykuł, i konkretny. U mnie było zatkanie, ale na szczescie wizyta serwisanta
  pomogła, i jest ok :). Pozdrawiam.