poniedziałek, 24 lipiec 2023 05:19

Sprawdź pralkę przed włożeniem prania, jeśli masz w domu "małych artystów". Featured

Written by
Rate this item
(1 Vote)
ChatGPT

     Sprawdzanie pralki przed włożeniem prania jest kluczowym krokiem, który warto wykonać, niezależnie od tego, czy masz w domu małych artystów, czy też nie. Zapobiega to potencjalnym uszkodzeniom pralki np. Samsung, zwiększa jej wydajność i przedłuża żywotność, oraz chroni przed zbyt wczesnym wzywaniem naprawy i serwisu pralek Samsung z Krakowa. Oto kilka istotnych kroków, które warto wziąć pod uwagę przed uruchomieniem pralki.

  To one:

 1. Weryfikacja zawartości bębna: Sprawdź, czy w bębnie nie ma żadnych pozostałości po poprzednim praniu. Bywa, że dzieci zostawiają w kieszeniach różne przedmioty, takie jak monety, kamyki czy drobne zabawki, które mogą uszkodzić pralkę podczas wirowania.

 2. Stan uszczelek i drzwiczek: Upewnij się, że uszczelki wokół drzwiczek są czyste i nieuszkodzone. Uszkodzone uszczelki mogą powodować wycieki wody i skutecznie zmniejszyć efektywność pralki.

 3. Filtr: Pralki zazwyczaj posiadają filtr, który zbiera zanieczyszczenia z pranej odzieży. Regularne czyszczenie tego filtra jest niezwykle ważne dla prawidłowego działania urządzenia. Upewnij się, że filtr jest wyczyszczony, aby uniknąć problemów z odpływem wody.

 4. Asortyment "małego artysty": Sprawdź, czy Twoje dziecko nie wsadziło do pralki, farbek, flamastrów lub kredek, które mogą skutecznie i nieodwracalnie zniszczyć Twoje pranie.

 5. Poziom pralki: Upewnij się, że pralka np. LG stoi na wypoziomowanej powierzchni. Nierównomierny poziom może powodować wibracje i hałas podczas pracy, a nawet prowadzić do uszkodzenia pralki na dłuższą metę, i konieczności wezwania serwisu naprawczego pralek LG z Krakowa.

 6. Programy prania: Sprawdź, czy wybrałeś odpowiedni program prania zgodnie z rodzajem tkanin, kolorami i stopniem zabrudzenia. Niektóre pralki posiadają specjalne programy dla odzieży dziecięcej, które są bardziej delikatne.

 7. Maksymalna pojemność: Nie przeciążaj pralki np. Whirlpool ubraniami. Zbyt duża ilość prania na raz może wpłynąć na wydajność pralki i jakość prania. Szanuj maksymalną pojemność wskazaną przez producenta, inaczej trzeba będzie wzywac naprawę i serwis pralek Whirlpool z Krakowa.

 8. Detergenty: Używaj odpowiednich ilości detergentów do prania. Zbyt duża ilość detergentu może prowadzić do powstawania osadów w pralce, a zbyt mała może skutkować słabym praniem.

Pamiętaj, że regularna konserwacja pralki jest kluczowa dla jej długotrwałej i niezawodnej pracy. Po każdym cyklu prania warto pozostawić drzwiczki lekko uchylone, aby pozwolić na cyrkulację powietrza i zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów wewnątrz pralki.

W przypadku pralek używanych w domu z "małymi artystami" warto także sprawdzić kieszenie ubrań pod kątem ewentualnych kredek, mazaków czy innych artykułów, które mogą się przypadkowo dostać do bębna pralki.

Przestrzeganie tych prostych wskazówek pozwoli na utrzymanie pralki w dobrej kondycji, a także na zapewnienie efektywnego i bezproblemowego prania dla całej rodziny, w tym dla małych artystów, których ubrania i akcesoria mogą być szczególnie wymagające podczas prania. Gdyby jednak nastąpiła jakas awaria związana z tym tematem i konieczna była by interwencja serwisu naprawczego pralek z Krakowa, to nasi technicy sa do Twojej dyspozycji.

Read 830 times Last modified on środa, 02 sierpień 2023 09:17

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

7 comments

 • Comment Link Twórcza sobota, 05 sierpień 2023 11:30 posted by Twórcza

  Powiem Wam szczerze, że ja w ten sposób odkryłam nowatorska metodę na tworzenie unikatowych koszulek. BOMBA !!! Dzieki i pozdro !!!

 • Comment Link Frania sobota, 29 lipiec 2023 09:39 posted by Frania

  No cóż, farbki i pisaki potrafią skutecznie rozwalic ciuszki w pralce. Trzeba uważać. Dziękuje i pozdrawiam.

 • Comment Link Renia piątek, 28 lipiec 2023 06:40 posted by Renia

  No własnie... tak straciłam moja ulubioną bluzkę, ale no cóż, kreatywnośc na pierwszym miejscu !!! Pozdrawiam.

 • Comment Link Angelika środa, 26 lipiec 2023 08:42 posted by Angelika

  Kiedys mojemu mężowi uprałam koszulę słuzbową razem z trzema pisakami. Masakra :(. Na szczęście obyło sie bez awantury, bo zrobiłam "kolacje przy świecach". Pozdrawiam.

 • Comment Link Anka wtorek, 25 lipiec 2023 10:11 posted by Anka

  No własnie... tak straciłam moja ulubiona bluzkę. No cóż, jak sie ma dzieci, to trzeba miec oczy na około głowy. Dzieki i pozdrawiam.

 • Comment Link Ewelina wtorek, 25 lipiec 2023 04:11 posted by Ewelina

  Co jak co, ale takiego artykułu to sie nie spodziewałam. Ale macie rację. Trza sprawdzać, żeby sobie ciuszków nie załatwic na cacy. Dzięki i pozdrawiam.

 • Comment Link Gośka poniedziałek, 24 lipiec 2023 07:59 posted by Gośka

  No, ciekawy artykuł wart przeczytania. Kiedys miałam akcje z ubrankami dziecka zmieszanymi z pisakami. To dopiero był numer. Dziękuje i pozdrawiam.