czwartek, 02 listopad 2023 09:13

Jak skutecznie umyć w zmywarce, bardzo zatłuszczone naczynia? Featured

Written by
Rate this item
(1 Vote)

     Mycie bardzo zatłuszczonych naczyń w zmywarce może być wyzwaniem, ale istnieje kilka skutecznych sposobów, aby uzyskać doskonałe rezultaty, i jednoczesnie uchronić sie przed zbyt częstą potrzeba serwisowania i naprawy zmywarki.

    Oto poradnik na temat tego, jak to zrobić:...

 1. Przedmioty trzeba odpowiednio przygotować:

  • Usuń nadmiar jedzenia i tłuszczu z naczyń. Skrobaczka do naczyń lub szmatka może być pomocna w usunięciu zanieczyszczeń.
  • Naczynia z resztkami jedzenia, takie jak garnki i patelnie, należy wstępnie opłukać pod bieżącą wodą, aby usunąć nadmiar jedzenia.
 2. Wybierz odpowiedni program:

  • Wiele nowoczesnych zmywarek ma różne programy mycia, w tym bardziej intensywne opcje dla zatłuszczonych naczyń. Wybierz program o nazwie "intensywny" lub "silny", jeśli jest dostępny. Ten program ma zwykle wyższą temperaturę i dłuższy cykl mycia, co pomoże w rozpuszczeniu tłuszczu. W razie jakichkolwiek problemów, jesli mieszkasz w Krakowie, nasi serwisanci z krakowskiego serwisu naprawczego zmywarek chetnie pomogą.
 3. Skorzystaj z odpowiednich środków do mycia naczyń:

  • Wybierz wysokiej jakości detergent do zmywarki, który zawiera enzymy rozkładające tłuszcz i białko. To pomoże w rozpuszczeniu tłuszczu i trudnych zabrudzeń.
  • Jeśli naczynia są bardzo zatłuszczone, można dodać do zmywarki specjalny środek do mycia naczyń z tłuszczem lub wypróbować tabletki zmywarkowe z dodatkowym działaniem przeciwtłuszczowym.
 4. Ustal odpowiednią temperaturę:

  • Jeśli masz możliwość regulacji temperatury w zmywarce, wybierz wyższą temperaturę, np. 60-65 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura pomaga rozpuścić tłuszcz i trudne zabrudzenia.
 5. Upewnij się, że zmywarka jest prawidłowo naładowana:

  • Rozmieszczaj naczynia w zmywarce w taki sposób, aby miały odpowiednią przestrzeń między nimi. Nie układaj ich zbyt gęsto, ponieważ to może utrudniać dostęp wody i detergentu do wszystkich naczyń.
 6. Dodaj środek nabłyszczający:

  • Środek nabłyszczający pomoże w osuszeniu naczyń i zminimalizuje pozostawienie śladów po myciu. Dodaj środek nabłyszczający do odpowiedniego pojemnika w zmywarce.
 7. Regularnie konserwuj zmywarkę:

  • Regularnie sprawdzaj i czyść zmywarkę, usuwaj zanieczyszczenia i kamień z filtra i dysz. Zadbaj o to, aby zmywarka działała sprawnie. Dzieki temu unikniesz niepotrzebnych wizyt naprawczych i serwisowych Twojej zmywarki.
 8. Po zakończeniu cyklu mycia:

  • Po zakończeniu cyklu mycia, poczekaj kilka minut przed otwarciem drzwi zmywarki, aby naczynia mogły ostygnąć i oschnąć.
 9. Koniecznie sprawdź rezultaty:

  • Po zakończeniu cyklu mycia, dokładnie sprawdź naczynia, aby upewnić się, że wszystkie są czyste. Jeśli nadal pozostają jakieś trudne zabrudzenia, można je przemyć ręcznie lub użyć intensywnego programu zmywarki ponownie.

Mycie bardzo zatłuszczonych naczyń w zmywarce wymaga odpowiedniego przygotowania, programu mycia, detergentu i czasu. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, zapewnisz sobie jak najlepsze rezultaty i będziesz mógł cieszyć się czystymi naczyniami bez trudu. W razie jakiejkolwiek awarii, mieszkańcy Krakowa mogą liczyc na pomoc naszego krakowskiego serwisu naprawczego zmywarek, kontaktując sie z naszymi fachowcami. Naprawiamy zmywarki wszystkich dostepnych marek na rynku polskim, czyli m.inn.: Whirlpool, Ariston, LG, Candy i pozostałe.

Read 229 times Last modified on czwartek, 02 listopad 2023 09:53

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

6 comments

 • Comment Link kiwak czwartek, 23 listopad 2023 14:04 posted by kiwak

  Dobry detergent i długi program, to podstawa. Pozdro.

 • Comment Link Sinsin środa, 22 listopad 2023 12:55 posted by Sinsin

  Jak masz za tłuste, to najpierw opłucz z gróbsza, a dopiero potem do zmywarki. Pozdrawiam.

 • Comment Link Natalia poniedziałek, 13 listopad 2023 11:36 posted by Natalia

  Bankowo musi byc najwyższa temperatura, inaczej nie ma szans. Pozdrawiam.

 • Comment Link Henka piątek, 10 listopad 2023 09:30 posted by Henka

  Prawidłowe rozłożenie i najdłuższy program. Tyle w temacie. Pozdro.

 • Comment Link Tereska poniedziałek, 06 listopad 2023 12:30 posted by Tereska

  Najlepsze rozwiazanie to najdłuższy program i już. Pozdrawiam.

 • Comment Link Kwasna niedziela, 05 listopad 2023 11:46 posted by Kwasna

  Jesli nie przypalone ale tłuste, bo bankowo musi byc najdłuższy program i już. Pozdro.