wtorek, 17 październik 2023 13:49

Dlaczego warto zostawiać zmywarkę uchyloną, po zakończeniu pracy? Featured

Written by
Rate this item
(1 Vote)

     Otwieranie drzwi zmywarki po zakończeniu jej cyklu i pozostawianie ich uchylonych może być dobrym zwyczajem, który ma wiele korzyści. Choć może wydawać się to banalne, to małe działanie może pomóc w utrzymaniu zmywarki w lepszym stanie oraz w zwiększeniu jej trwałości, i zmniejszeniu potrzeby korzystania z usług naprawy zmywarek. Oto kilka powodów, dla których warto zostawiać zmywarkę uchyloną.

    Oto one:...

 1. Dzięki temu zmywarka lepiej wysycha: Otwarcie drzwi po zakończeniu cyklu umożliwia ciepłemu powietrzu krążenie wewnątrz zmywarki. To pozwala na szybsze odparowanie wilgoci i pozostawienie naczyń w lepszym stanie, bez konieczności suszenia ich ręcznego. Unikasz w ten sposób smug na szklankach i naczyniach oraz osadzania się wody na talerzach.

 2. Zapobiega nieprzyjemnym zapachom: Jeśli zmywarka trzyma w sobie wilgoć po zakończeniu cyklu, może to sprzyjać rozwojowi pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Otwarcie drzwi pozwala na wentylację i pomaga utrzymać świeży zapach w zmywarce. W razie jakiejkolwiek awarii zmywarki, mieszkańcy Krakowa moga liczyc na profesjonalną pomoc naszego krakowskiego serwisu naprawczego zmywarek.

 3. Poprawia higienę: W zmywarce czasami pozostaje resztki jedzenia i detergentów. Pozostawienie drzwi uchylonych pozwala na lepszą cyrkulację powietrza, co pomaga w naturalny sposób oczyścić wnętrze zmywarki. To ważne dla zachowania higieny w twoich naczyniach.

 4. Redukuje ryzyko rdzy: W zmywarkach ze stali nierdzewnej, szczególnie w regionach o twardej wodzie, może występować ryzyko pojawienia się rdzy. Otwieranie drzwi po zakończeniu cyklu i pozostawianie ich uchylonych pomaga w utrzymaniu lepszego stanu stali nierdzewnej i redukcji ryzyka korozji.

 5. Łatwiejszy dostęp do naczyń: Pozostawienie drzwi uchylonych ułatwia dostęp do naczyń, gdy potrzebujesz wyciągnąć lub włożyć kolejną partię. Nie musisz ich otwierać, co może być szczególnie wygodne w kuchniach o ograniczonej przestrzeni.

 6. Pomaga w identyfikowaniu ewentualnych problemów: Jeśli zostawiasz drzwi zmywarki uchylone, łatwiej zauważysz ewentualne problemy, takie jak przecieki wody lub inne nieprawidłowości. To pozwala na szybką interwencję i uniknięcie poważniejszych uszkodzeń.

Warto pamiętać, że nie zawsze jest to konieczne. Jeśli zmywarka jest całkowicie sucha po zakończeniu cyklu i nie masz problemów z zapachem czy rdzą, możesz nie musieć pozostawiać drzwi uchylonych. Jednak dla większości użytkowników zmywarki jest to dobre praktyka, która pomaga w utrzymaniu urządzenia w lepszym stanie oraz w zachowaniu świeżości i higieny naczyń.

    Gdyby jednak nastapiła awaria, i potrzebna była by naprawa zmywarki, to mieszkańcy Krakowa moga liczyc na interwencje naszego krakowskiego serwisu naprawy zmywarek, z którego mozna skorzystac, kontaktując sie z naszymi fachowcami. Obsługujemy wszystkie marki zmywarek dostepnych na rynku polskim, czyli m.inn.: Whirlpool, Candy, Ariston, LG i pozostałe.

Read 770 times Last modified on wtorek, 17 październik 2023 14:50

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

6 comments

 • Comment Link Cyryl wtorek, 31 październik 2023 10:03 posted by Cyryl

  No niestety, nadmiar pary musi wyleciec, inaczej grzybki masz gwarantowane. Pozdro.

 • Comment Link Umon piątek, 27 październik 2023 09:28 posted by Umon

  Ja kiedys zostawiłem zamkniete na miesiac w lecie. Kurcze po otwarciu walnelo takim szambem że szkoda gadać. Pozdro.

 • Comment Link Renowa czwartek, 26 październik 2023 13:53 posted by Renowa

  Rachunek prosty... nie uchylisz, to bedziesz miał grzybki. Pozdro.

 • Comment Link Kargul środa, 25 październik 2023 11:23 posted by Kargul

  Chcesz dodatkowe grzybki na świeta, to nie otwieraj zmywarki :))). Pozdrawiam.

 • Comment Link Ridka poniedziałek, 23 październik 2023 09:02 posted by Ridka

  Ja kiedys zostawiłam zamknieta na kilka dni. Kurcze, smród nieprawdopodobny. Pozdrawiam.

 • Comment Link Byrcia sobota, 21 październik 2023 08:52 posted by Byrcia

  Jak nie chcesz miec w zmywarce hodowli grzybków, to bankowo musisz uchylac drzwi zmywarki po umyciu naczyn. Pozdrawiam.