piątek, 20 styczeń 2023 11:05

Proszek do prania vs kapsułki do prania. Wady i zalety. Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)

Proszek do prania vs kapsułki do prania. Wady i zalety.

    W dzisiejszych czasach nasz tradycyjny proszek do prania zyskał poważnego konkurenta w postaci kapsułek do prania. Ponadto, firmy które produkują proszek do prania, również produkują też i kapsułki.

    Zatem co jest lepsze: proszek czy kapsułka ? Zaraz postaramy się uporać z tym pytaniem. Jak to bywa w życiu, nie ma "róży bez kolców". O naszego wyboru może również zależeć czy bedziemy potrzebowali serwisu i naprawy pralki, czy też i nie.

    Proszek do prania:

    zalety;

- dużą zaleta jest to, że można go dozować, czyli wsypać do dozownika tyle detergentu, ile uważamy za słuszne

- jest rozprowadzany równomiernie od razu podczas pobierania wody

    wady:

- ma skłonności do "brylowania", czyli do tworzenia sie trudno rozpuszczalnych grudek, szczególnie w mocno zawilgoconych łazienkach, co może powodowac zatkanie połaczenia między bebnem a dozownikiem, i wyciek wody dozownikiem, spowodowany zatkaniem tegoż połaczenia 

    Kapsułka do prania:

    zalety:

- z góry ustalona jednorazowa ilośc detergentu do prania dedykowana dla tych osób, które nie koniecznie chca sie "bawić w rozmyślanie" ile detergentu na ile prania.

- kapsułka "laduje" bezpośrednio w bebnie pralki, dzieki czemu nawet jesli jest duzo wilgoci w łazience, to nie przyklei sie do dozownika (jak w przypadku proszku), tylko od razu ma kontakt z praniem

    wady:

- brak mozliwosci dozowania ilości detergentu

    Jesli ktos z was miałby jakikolwiek problem w tym temacie, to zapraszam do kontaktu z naszym krakowskim serwisem i naprawą pralek. Chętnie pomożemy w każdej sytuacji.

Read 144 times Last modified on piątek, 20 styczeń 2023 14:09

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.