sobota, 31 grudzień 2022 10:23

Dozownik na proszek do prania czyścić, czy wymieniać na nowy? Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)

     Dozownik na proszek do prania czyścić, czy wymieniać na nowy?

    W każdej własciwie pralce po jakims czasie użytkowania, a sczególnie w dozowniku na proszek do prania i detergenty, zaczyna pojawiać sie w mniejszej lub wiekszej ilości grzyb. Nie dośc że nie wyglada to estetycznie, to jeszcze dodatkowo jest źródłem bakterii. Co zatem robić ??? Czy próbowac go za wszelka cene usunąć, czy też po prostu kupic nową kieszeń dozownika? 

    Mozna próbowac czyścić, ale jest JEDEN BARDZO WAŻNY WARUNEK !!! Zanim zaczniemy próbować czyścić dozownik pralki, ważne aby kieszeń wcześnie włozyc do miski z woda i np. "ludwikiem", i pożądnie namoczyć. Dopiero tak przygotowany dozownik mozna próbowac delikatnie BEZ SZOROWANIA MYĆ. 

    DLACZEGO bez szorowania ??? Bo szorując gładkie tworzywo sztuczne z którego wykonany jest dozownik, powodujemy że powierzchnia dozownika staje się "mikro porowata", a co za tym idzie, idealna do rozwoju zarodników nastepnych grzybów.

    Zatem, jesli chcemy umyc dozownik pralki, to najpierw go dobrze namoczmy, a potem delikatnie myjmy miękką gąbka lub szmatką. Jeżeli będziemy szorowali czymś ostrym, to po prostu nasza praca pójdźie na marne.

    Jeśli jednak ktoś z Was bedzie miał nadal w tym temacie odnośnie pralki jakieś problemy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z wykwalifikowana grupą naszych fachowców :)

Read 116196 times Last modified on sobota, 31 grudzień 2022 10:51

57746 comments

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.