czwartek, 27 lipiec 2023 12:09

Dlaczego w zmywarce nie należy myc słoików z etykietami? Featured

Written by
Rate this item
(1 Vote)
ChatGPT

     W zmywarce nie należy myć słoików z etykietami ze względu na kilka istotnych powodów. Zmywarki są niezwykle przydatnymi urządzeniami, które ułatwiają codzienną pracę w kuchni, ale nie wszystkie przedmioty nadają się do mycia w nich. Słoiki z etykietami są jednym z tych przedmiotów, których nie powinno się poddawać temu procesowi. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których powinniśmy unikać wkładania słoików z etykietami do zmywarki, a tym samym uniknąć wzywania naprawy i serwisu zmywarek z Krakowa.

  Oto one:...

 1. Uszkodzenie zmywarki: Etykiety na słoikach wykonane są z różnych materiałów, takich jak papier, plastik lub folia. Podczas cyklu mycia w zmywarce mogą się one oderwać, a ich drobne fragmenty mogą zablokować dysze i inne elementy zmywarki. To z kolei może prowadzić do uszkodzeń sprzętu i wymagać kosztownych napraw.

 2. Problemy z odpływem wody: Etykiety, które oderwą się od słoików w trakcie mycia w zmywarce, mogą zatrzymać się w filtrach lub przewodach odpływowych. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do zablokowania odpływu wody, co może wymagać interwencji serwisowej i spowodować dodatkowe wydatki.

 3. Przemycie szkodliwych substancji: Niektóre etykiety są drukowane przy użyciu farb zawierających toksyczne substancje, takie jak ołów czy kadmu. Podczas mycia w zmywarce te substancje mogą pozostać na ściankach w zmywarce, co stanowi zagrożenie dla zdrowia.

 4. Zniszczenie etykiety: Nawet jeśli etykieta na słoiku wydaje się być trwale przymocowana, intensywne mycie w zmywarce może doprowadzić do jej uszkodzenia. To może być szczególnie kłopotliwe, jeśli słoik jest przeznaczony na przechowywanie żywności, a jego etykieta zawiera ważne informacje, takie jak daty ważności czy skład.

 5. Przydatność etykiety: Czasami etykiety na słoikach można usunąć łatwo i bezpośrednio przed włożeniem ich do zmywarki. W ten sposób możemy zaoszczędzić sobie problemów związanych z uszkodzeniem zmywarki czy zagrożeniem zdrowia i wzywaniem serwisu naprawczego zmywarek z Krakowa.

Warto podkreślić, że mimo że słoiki z etykietami nie powinny być myte w zmywarce, to nie oznacza, że nie można ich myć w ogóle. Można je bezpiecznie oczyścić ręcznie, używając ciepłej wody i delikatnego detergentu. Etykietę można usunąć przed myciem lub usunąć ją po zanurzeniu słoika w ciepłej wodzie przez kilka minut. Należy jednak pamiętać, że niektóre słoiki mają etykiety, które są bardziej odporne na wilgoć i można je bezpiecznie myć ręcznie bez obawy o ich zniszczenie.

Podsumowując, unikanie mycia słoików z etykietami w zmywarce pozwoli nam uniknąć potencjalnych problemów związanych z uszkodzeniem sprzętu, zablokowaniem odpływu wody, przenikaniem szkodliwych substancji do żywności oraz utratą przydatnych informacji zawartych na etykiecie. Odpowiednie ręczne mycie słoików pozwoli nam zachować naszą zmywarkę w dobrej kondycji i zapewni bezpieczne przechowywanie żywności.

    Gdyby jednak komuś z Was zdarzyła by sie taka lub podobna sytuacja ze zmywarką, i potrzebna była by interwencja naprawy i serwisu zmywarek z Krakowa, to nasi fachowcy chetnie pomogą.

Read 552 times Last modified on piątek, 28 lipiec 2023 10:38

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

7 comments

 • Comment Link Maryś czwartek, 03 sierpień 2023 10:41 posted by Maryś

  Tak własnie kurcze straciłam moja ulubioną zmywarkę :(. Pozdrawiam.

 • Comment Link Ewelina czwartek, 03 sierpień 2023 04:02 posted by Ewelina

  Ja kiedys właczyłam na noc słoiki z etykietami. Niestety w nocy sie obudziłam z cała zalana kuchnią. Trzeba uważać. Pozdrawiam.

 • Comment Link Tatko środa, 02 sierpień 2023 04:31 posted by Tatko

  Ja wiem, niektórzy to by chcieli żeby zmywarka była jeszcze jednocześnie młynkiem, betoniarką i kij wie czym. Sory, ale tak sie nie da !!! Pozdro.

 • Comment Link Gbur wtorek, 01 sierpień 2023 09:52 posted by Gbur

  Jakby kto nie wiedział czemu nie należy myć słoików z etykietami, to odpowiadam: bo zmywarka to nie młynek, ani nie niszczarka. Tyle !!! Pozdro !!!

 • Comment Link Wiesia poniedziałek, 31 lipiec 2023 05:05 posted by Wiesia

  Cóż, ja tak kiedyś załatwiłam zmywarkę, myjąc w niej przyklejone ozdoby z nici. Masakra !!! Wszystko sie pozatykało. Dzieki za artykuł i pozdrawiam.

 • Comment Link Wkurzona niedziela, 30 lipiec 2023 04:35 posted by Wkurzona

  Kiedys grubo przesadziłam z tymi etykietkami, i skończyło sie tym, że musiałam wzywać "fachurę" od zmywarek. Cóż... głupota. Pozdrawiam.

 • Comment Link Lucyna sobota, 29 lipiec 2023 08:10 posted by Lucyna

  No właśnie, mi to kiedyś wyrzuciło wodę ze zmywarki na podłogę. Tak sie przytkała, że zablokowało kompletnie obieg wody. Dziekuje za artykuł i pozdrawiam.