środa, 12 kwiecień 2023 11:40

Czego nie należy prać w pralce? Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)

     Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w każdym domu, ułatwiające pracę i oszczędzające czas. Jednak istnieją pewne rzeczy, których nie należy prać w pralce. Pranie tych przedmiotów w pralce może skutkować uszkodzeniem pralki lub uszkodzeniem samych przedmiotów. W tym artykule przedstawimy listę rzeczy, których nie należy prać w pralce, a tym samym jak uchronić się przed zbyt wczesnym wzywaniem naprawy i serwisu pralek z Krakowa.

    Zapraszamy do czytania:

  1. Skórzane rzeczy. Skórzane rzeczy, takie jak kurtki, buty czy torebki, nie powinny być prał w pralce. Pranie skóry w pralce może skutkować uszkodzeniem lub zniszczeniem materiału, a także spowodować zmianę koloru lub utratę elastyczności.

  2. Bielizna z koronką i tiulem. Bielizna z koronką i tiulem to bardzo delikatne materiały, które nie powinny być prał w pralce. Pranie tych materiałów w pralce może skutkować zniszczeniem tkaniny, zmianą koloru lub utratą kształtu.

  3. Ręczniki papierowe i jednorazowe. Ręczniki papierowe i jednorazowe, takie jak serwetki czy obrusy, nie powinny być prał w pralce. Ponieważ są to materiały jednorazowego użytku, ich pranie w pralce jest po prostu nieekonomiczne i niepotrzebne.

  4. Bielizna z metalowymi elementami. Bielizna z metalowymi elementami, takie jak biżuteria, zapięcia czy koraliki, nie powinna być prał w pralce. Metalowe elementy mogą uszkodzić pralkę i inne ubrania podczas cyklu prania, co może skutkować potrzebą wezwania serwisu naprawczego pralek z Krakowa.

  5. Obuwie sportowe. Obuwie sportowe, takie jak trampki czy buty do biegania, nie powinno być prał w pralce. Pranie obuwia sportowego w pralce może skutkować uszkodzeniem pralki, a także zmianą kształtu, utratą elastyczności i zmniejszeniem trwałości butów.

  6. Dywany i chodniki. Dywany i chodniki nie powinny być prał w pralce. Pranie tych przedmiotów w pralce może skutkować uszkodzeniem pralki, a także uszkodzeniem dywanów i chodników.

  7. Elementy ochronne. Elementy ochronne, takie jak kaski czy ochraniacze, nie powinny być prał w pralce. Pranie tych przedmiotów w pralce może skutkować uszkodzeniem pralki, a także zmniejszeniem ich skuteczności i trwałości.

    Jak widać, temat związany z rozsądnymi ograniczeniami związanymi z użytkowaniem naszej pralki jest dośc szeroki, dlatego warto z niego skorzystać. Niemniej jednak, jeśli komukolwiek z Was zdarzyła by sie jakakolwiek awaria zwiazana z tym tematem, to nasi profesjonalni fachowcy z krakowskiego serwisu naprawczego pralek, chetnie pomoga i doradzą.

Read 164 times Last modified on poniedziałek, 24 kwiecień 2023 12:29

3 comments

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.