poniedziałek, 16 styczeń 2023 11:43

Jak prać ręczniki, żeby nie przeciążyć pralki? Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)

   Naprawa i serwis pralek i suszarek Kraków tel. 790724824     Jak prać ręczniki, żeby nie przeciążyć pralki?

   

    Już słyszę te głosy sprzeciwu że: "po co poruszać tak banalny temat, skoro pewnie każda osoba która używa pralkę, wie jak to robić?". No i tu jest ten "myk", że nie koniecznie.

    Dlaczego?

    Ręczniki mają to do siebie, że ze względu na przeznaczenie do łatwego wciągania wody, po ich solidnym namoczeniu, potrafią być naprawdę wielokrotnie cięższe niż normalnie, i kiedy pralka ma je odwirować, to może być naprawdę kłopot jeśli za jednym razem pierzemy ich za dużo i za duże. No to jak to zrobić żeby przy okazji nie nadwyrężyć naszego sprzętu, i nie trzeba było wzywać serwisu i naprawy pralek z Krakowa?.

    Ważne !

    Otóż, jeżeli mamy starszą pralkę ze słabszym wagowaniem, to proponuję maksymalnie ze dwa duże ręczniki i ewentualnie jakiś jeden mały. Natomiast jeśli mamy pralkę nowej generacji z bardzo dobrym wagowaniem, to przypuszczam że ze trzy duże można wsadzić spokojnie.


    Czemu to takie ważne?


    Otóż, żeby pralka mogła "bezpiecznie" i skutecznie odwirować ręczniki i nie trzeba było korzystać z naprawy i serwisu pralek w Krakowie, to plastikowe mieszadła które są w środku bębna, muszą je podczas coraz szybszych obrotów tak rozłożyć wewnątrz bębna, żeby siła odśrodkowa była w miarę równomiernie rozłożona na całym obwodzie bębna, a co za ty, idzie, zminimalizować efekt "bicia na boki". Inaczej bardzo szybciutko padną łożyska w naszej pralce i amortyzatory.

    A co w razie awarii?


    Jeśli ktoś z Was miałby w tym temacie jakimś problem, to naprawa i serwis pralek z Krakowa, służy pomocą.

Read 76 times Last modified on poniedziałek, 16 styczeń 2023 14:19

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

 • Czy można prać w pralce buty lub inne twardsze przedmioty?

      Czy można prać w pralce buty lub inne twardsze przedmioty? 

      Niektóre osoby chcąc "w pełni" wykorzystać swoja pralkę, postanawiaja wyprac w niej nie tylko standardowo ubrania, ale i np. buty sportowe.

      Czy to dobry pomysł i czy można?

      But sportowy (mowa o tych przewiewnych z materiału), ma to do siebie jak kazdy but, że ma podeszwę, która w przypadku sportowych jest wyjatkowo elastyczna, ale mimo wszystko dośc twarda gdyz musi być odporna na zmienny nacisk ciężaru naszego ciała. I tu jest problem, gdyz nasze sportowe buciki mogą dośc solidnie uszkodzic nasza pralke i w efekcie trzeba będzie wzywać naprawę i serwis pralek z Krakowa..

      A czemu?

      Otóz w bębnie naszej pralki są trzy tzw. mieszacze, czyli często plastikowe elementy, które sa przykrecane do bebna pralki w przestrzeni między skorupa bebna a wanna myjąca. a które podczas wirowania mogą ulec uszkodzeniu w kontakcie z twardymi elementami jakimi sa podeszwy naszych butów sportowych.

      W zwiazku z tym, jesli ktokolwiek z Was bedzie miał kiedykolwiek w tym lub podobnym temacie problem, to zapraszam do kontaktu z naszym serwisem naprawczym pralek z Krakowa

      

  Written on %AM, %02 %493 %2023 %10:%Lut in Pomocne Artykuły Be the first to comment! Read 12 times
 • Często robisz szybkie pranie, częściej konserwuj pralkę. Dlaczego?

      Często robisz szybkie pranie, częściej konserwuj pralkę. Dlaczego?

       W dzisiejszych czasach kiedy żyje się szybciej niż kiedyś, wiele osób woli robic nawet codzienne szybkie "przepierki", niż robic w weekend "zrzutę" z całego tygodnia. Plusem takiego podejścia do prania jest pewnie i to że nie zawsze wsad jest pełen, a co za tym idzie, łozyska pralki są mniej obciążane. Niestety jednak jak to bywa w życiu, "kij ma dwa końce" :(.

      Minusem takich szybkich prań jest to, że pranie przebiega szybko i w stosunkowo niewielkiej temperaturze, czyli około 40 stopni co powoduje, że z czasem na dnie bębna pralki, w miejscu gdzie znajduje się grzałka, osadzają sie złogi brudu, i z czasem trzeba będzie skorzystać z naprawy i serwisu pralek w Krakowie.. 

     I co teraz?

      Ważną, a nawet i bardzo ważną czynnościa zwiazana z użytkowaniem pralki, jest jej konserwacja. Jest ona o tyle ważna, że jesli znajdująca sie na dnie bębna pralki grzałka zostanie "otulona" złogami brudu, to po prostu w końcu sie spali. Dlatego też pamietajmy o systematycznej konserwacji naszej pralki przeznaczonymi do tego środkami.

      Gdyby jednak ktoś z Państwa miał problem w tym temacie, to zapraszam do kontaktu z naszym serwisem i naprawą pralek z Krakowa.

      

  Written on %AM, %27 %482 %2023 %10:%Sty in Pomocne Artykuły 30 comments Read 297 times
 • Proszek do prania vs kapsułki do prania. Wady i zalety.

  Proszek do prania vs kapsułki do prania. Wady i zalety.

      W dzisiejszych czasach nasz tradycyjny proszek do prania zyskał poważnego konkurenta w postaci kapsułek do prania. Ponadto, firmy które produkują proszek do prania, również produkują też i kapsułki.

      Zatem co jest lepsze: proszek czy kapsułka ? Zaraz postaramy się uporać z tym pytaniem. Jak to bywa w życiu, nie ma "róży bez kolców". O naszego wyboru może również zależeć czy bedziemy potrzebowali serwisu i naprawy pralki, czy też i nie.

      Proszek do prania:

      zalety;

  - dużą zaleta jest to, że można go dozować, czyli wsypać do dozownika tyle detergentu, ile uważamy za słuszne

  - jest rozprowadzany równomiernie od razu podczas pobierania wody

      wady:

  - ma skłonności do "brylowania", czyli do tworzenia sie trudno rozpuszczalnych grudek, szczególnie w mocno zawilgoconych łazienkach, co może powodowac zatkanie połaczenia między bebnem a dozownikiem, i wyciek wody dozownikiem, spowodowany zatkaniem tegoż połaczenia 

      Kapsułka do prania:

      zalety:

  - z góry ustalona jednorazowa ilośc detergentu do prania dedykowana dla tych osób, które nie koniecznie chca sie "bawić w rozmyślanie" ile detergentu na ile prania.

  - kapsułka "laduje" bezpośrednio w bebnie pralki, dzieki czemu nawet jesli jest duzo wilgoci w łazience, to nie przyklei sie do dozownika (jak w przypadku proszku), tylko od razu ma kontakt z praniem

      wady:

  - brak mozliwosci dozowania ilości detergentu

      Jesli ktos z was miałby jakikolwiek problem w tym temacie, to zapraszam do kontaktu z naszym krakowskim serwisem i naprawą pralek. Chętnie pomożemy w każdej sytuacji.

  Written on %AM, %20 %504 %2023 %11:%Sty in Pomocne Artykuły Be the first to comment! Read 55 times